Meistars
 


Nenogremdejāmie.
Oskars VIZBULIS,
Žurnāls "Klubs", nr. 1/2010.

Vairāk >>

Koktēlnieks Jurijs Mošāns ir autodidakts, kurš savus pirmos darbus dāvinājis draugiem, bet šodien, lai pasūtītu pie viņa mēbeles, jāstāv rindā vairākus mēnešus, reizēm pat gadus.

 


Moderna laikmeta meistars.
Jekaterina VANDIŠA,
Laikraksts «Krasivie kvartiri» (tulk. Skaisti dzīvokļi), Nr. 7(64)'2008.

Vairāk krievu valodā >>

Jurijs Mošāns: «Izzināšanas ceļš – bezgalīgs».
Latvijas amatniecības Kameras meistara, koku skulptora Jurija Mošāna unikālie darbi atrodas Eiropas, ASV, Kanādas, Izraēlas, Austrālijas privātkolekcijās.  Daudz meistara talanta cienītājus dzīvo arī Krievijā, kur viņu darbi izdaiļo mājas, dzīvokļus, kā arī oficiālus kabinetus – kā, piemērām, «Gosznak» direktora kabinetu. Tagad Jurijs pilnveidojas koka skulptūru izveidošanas mākslā.

 


The Alexandria.
Elizabeth Gann,
Žurnāls «Art&Antiques», nr. 01'2008.

Žurnāls «Apex Manual», nr. 12'2007.

Vairāk angļu valodā >>

Ekskluzīvs šahu komplekts – Jurija Mošana izstrādājums, kuru rekomendē populārs kolekcionārs Elizabete Ganna dažādos žurnālos.

Gann Ltd. Collections: www.elizabethgann.com.

 


Stāsts par meistaru.
Oskars VIZBULIS,
Žurnāls "Klubs: exclusive. Ziema", nr. 4/2005.

Vairāk >>

Tāds mazliet lecīgs. Ar rētu uz pieres. Turpinot mūžseno tēmu, viņš piekrīt, ka ģēnijs esot deviņdesmit procenti darba un sviedri, bet atlikušie desmit – nepieciešamā talanta deva. Latvijas Amatniecības kameras vīri, aplūkojuši koktēlnieka Jurija Mošāna darbus, iedevuši diplomu bez kādiem eksāmeniem. Sīkumiem nav laika.

 


Mēbeles kā māksla.
Laura TABŪNA,
Žurnāls "Māja | dzīvoklis", 10/2005.

Vairāk >>

Mūsdienu cilvēka dzīvi standarti, noteikumi un normas bieži vien regulē tik cieši, ka tā sāk šķist pelēka un vienmuļa kā konveijera skrūvīte. Taču to ir iespējams mainīt. Un visvieglāk sākt ar savu dzīves telpu, savu māju vai dzīvokli. Kādēļ iegādāties apnicīgas, rūpnieciski ražotas, bezpersoniskas mēbeles, ja namā iespējams ienest ar rokām ražotas, pēc individuāla projekta izgatavotas lietas, kuru dzīvā, siltā aura radīs īpašu gaisotni. Mākslinieciskas koka mēbeles – kādas ir to iespējas?
<...>
Ekskluzīvu lietu izgatavošanā augstu meistarību sasniegusi Jurija Mošāna mākslas studija.

 


Koks no modelētāja.
Aleks ALEHINS, žurnāls " Kommersant Baltic, Analītiskais nedēļas žurnāls", 11.03.2005.

Vairāk krievu valodā >>

Jurijs Mošāans, droši, varēja kļūt par ķirurgu. Viņam priekš tā biji priekšnoteikumi: cieta roka, mierīgs raksturs, spēja vienmēr mācīties un pilnveidoties. Bet viņš kļuva par kokgriezēju. Un, ka pats runa, vēl ne vienu reizi nenožēloja par to. Viņa darbi šodien izdaiļo daudzi mājas Latvijā, un pat "Gosznak" direktora kabinetu Krievijā.

 


Atklājot koka dvēseli.
Tamara BĻESKINA, mi (mēbeles un interjers), 2004 # 2

Vairāk >>

No izmeklēti elegantam jūgendstila mēbelēm līdz kāpnēm ar sarežģītiem margu balustriem, skulptūrām un citām lietām, kuru uzdevums ir izdaiļot sadzīvi, – tāds ir Latvijas Amatnieku kameras meistara Jurija Mošāna mākslas studijas darinājumu diapazons.

 


Koka savaldītājs.
Julija SKOLOVA, avīze "Vakara Rīga", 20.06.2003., Nr. 119 (431)

Vairāk krievu valodā >>

Katrā kokā slēpjas pasaka, stāsts, kuru atpazīt dots ne visiem. Tāpēc strādā kokgriezēji, lai pamodināt koku, uzzināt, kādā tēlā dzīvot viņam tālāk. Latvijas amatniecības kameras meistars, skulptors un koka mākslinieks Jurijs Mošāans, ņemas par koka savaldīšanu, atstāja mediķa karjeru. Par ko tagad, kad uzgreznoja ar saviem darbiem privātkolekcijas Latvijā, Krievijā, Vācijā, Francijā, Norvēģijā, Austrālijā, Kanādā un pat Pareizticīgo katedrāles Dievmātes svētbilžu skapīti, nenieka nenožēlo.

 

© Jury Moshans . All rights reserved. Remaking by ORGanika, 2004-2010.

Counter CO.KZ
ORG Banner Network
ORG Banner Network